दोस्रो र तेस्रो ‘जिनियस म्युजिक अवार्ड’को मनोनयन सार्वजनिक

लेन्सनेपाल २०७९ जेष्ठ ३१
दोस्रो र तेस्रो ‘जिनियस म्युजिक अवार्ड’को मनोनयन सार्वजनिक

दोश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७६ र तेश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७७/०७८ को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक गरिएको छ ।

दोश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७६ का लागि यसअघि आवेदन खुला भएको केही समयमा नै कोभिड १९ का कारण नेपालमा लकडाउन भएपछी अवार्ड हुन सकेको थिएन । यस्तै २०७७ र ०७८ सालका गीतहरुलाई समेत सहभागी गराई तेस्रो जिनियस अवार्ड हुन लागेको हो । सोमबार दोश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७६ का लागि १६ विधा र तेश्रो जिनियस म्युजिक अवार्ड २०७७/०७८ का लागि ३७ विधामा उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्वजनिक भएको हो । जुरी र आयोजक समितिको निर्णयको आधारमा उत्कृष्ट पाँच छनोट गरिएको अवार्ड आयोजक संस्था जिनियस म्यूजिकका अध्यक्ष रमेश पाठकद्वारा जारी विज्ञप्तीमा जनाइएको छ ।

एक दशक भन्दा लामो समयदेखि गीत संगीत क्षेत्रमा सक्रिय संस्था जिनियसले आफ्नो कम्पनिको वार्षिकोत्सवको अवसरमा नेपाली गीत–संगीतका लोकप्रिय श्रष्टाहरुलाई ‘जिनियस म्युजिक अवार्ड’ द्वारा पुरस्कृत तथा सम्मान गर्न लागेको हो । समारोहमा नेपाली गीतसंगीतको क्षेत्रमा योगदान पुर्याएका एक जना विशिष्ट व्यक्तिलाई लाईफ टाइम अचिभमेन्ट अवार्ड र एक जना कला पत्रकारीता गरिरहेका पत्रकारलाई पत्रकारिता पुरस्कार प्रदान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ । अवार्डका प्रतिस्पर्धीहरुलाई खल्ती एप मार्फत भोट गर्न सकिनेछ । अवार्ड कार्यक्रम आउदो असार २३ गते बिहिवार राष्ट्रिय नाचघरमा विविध सांस्कृतिक कार्यक्रमका साथ भव्य समारोहका वीच सम्पन्न हुने छ ।

 

जिनियस म्यूजिक अवार्ड २०७६ को मनोनयन

१. सर्वोत्कृष्ट शव्द

१  मन्जित पहाडी                 माली गाई
२ रामचन्द्र बोगटी                 तिमी मेरो दिलमा
३ सुबास बोगटी                     झुठो तिम्रो माया
४ शिब पौडेल                         आशु झारेर
५ नकुल ढकाल                      चौतरीको बर

२. सर्वोत्कृष्ट लय

१ बसन्त थापा                   चौतरीको बर
२ प्रसाद लामिछने             मिस्री खानेलाई
३ राजकुमार बगर              फूल ओइली गयो
४ एकनारायण भण्डारी       माकुरी
५ सुजन लम्साल              फूल जस्तै

३. सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन

१ माधब भण्डारी                ल्वाङ सुपारी
२ नारायण दङगाल             आफ्नो भन्न
३ रामकृष्ण थापा                पानी कुवाको
४ अमृत लगुन                     छोडेर जाने
५ राजु खड्का                       मेरो मायालाई

४. सर्वोत्कृष्ट गायक

१ आलिफ खान                     मयुरको कल्की
२ राजु परियार                       फुली नाकैमा
३ खुमन अधिकारी                 मेरो साथी
४ कुलेन्द्र बिक                       लाउछ माया
५ रामजी खांड                        पानको पत्ता छ

५.सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

१ निशान बनिया                      माकुरी जाल बुनेको
२ दीपेन्द्र तिमल्सिना               पिली पिली जुन किरी
३ बिनोद भण्डारी                       फूल पहेलै
४ शिब पौडेल                              आशु झारेर
५ सिर्जन बाराल                          मास्टर साब

६. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)

१ आशिर प्रताप जङ                 आशुको हरण
२ संजित भण्डारी                      माया छरेर
३ विकास लामीछाने                धेरै धेरै माया
४ लोमश शर्मा                           मास्टर साब
५ शुरेन्द्र लामिछने                     पानी छल्काले

७. सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१ सामना शाह                             शुभकामना समवेदना
२ डा.डिआर उपाध्याय                  मेरो मायाले
३ युवराज अधिकारी                     एक्लै एक्लै
४ राजेश अर्याल                            प्रेमको फुल
५ माधव निर्दोष                            आत्मीयता

८. सर्वोत्कृष्ट संगितकार

१ भुपु पान्डे                                 पुतली
२ राजेन्द्र बजगाइ                        आंखामा तिमी छौ
३ रमेश पाठक                             तिमीलाई हेरिरहु
४ रामकृष्ण थापा                        आफ्नो भन्न जाज लाग्यो
५ योगेन्द्र उपाध्याय                    जुन हौ तिमी

९. सर्वोत्कृष्ट गायक (आधुनिक)

१ भुपु पान्डे                                 नलेखेको साइनो
२ मिन गुरुङ                               प्रेम हो की
३ रिता के सी                               एक्लै जिउन सिक्छु
४ प्रदिप पाण्डे(डम्बर पाण्डे)         ऐ सानी
५ सबिन लिम्बु                          जती बिर्सु भने पनि

१०. सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकपप)

१ तिलक बस्नेत                        माया पिरतिमा
२ लक्षु प्रकाश मल्ल                   कुर्दै कुरेन
३ बिजय थापा                           ओ नारन
४ राजेश के सी                          पिरतिको दाम्लो
५ तिलक बस्नेत                        रनभुल

११. सर्वोत्कृष्ट मिक्सिगं

१ मनोज परियार                   बुझिदेउ
२ नरेन्द्र बियोगी                    के गर्ने के गर्ने
३ बिजु कर्माचार्य                    नरोई बस
४ कुमार राना मगर                रनभुल
५ प्रकाश केसी                        आंखामा तिमी छौ

१२. सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक

१ डिनसन शाह                  मनको कुरा
२ रोशन धिताल                 मायालु
३ बिकास दाहाल               आंखामा तिमी छौ
४ दिपक बिष्ट                   छेउकुना
५ नबिन घर्ती मगर           म्वाई

१३.सर्वोत्कृष्ट युगल गायन

१ सराना श्रेष्ठ-/मदनकृष्ण श्रेष्ठ            पानी छायां
२ आषिश सचीन/मेलिना राई                 एककान दुकान मैदान
३ तिलक बस्नेत /मोलिशा आले             मगर रनभुल
४ हरी गिरी बिमार्शी /बबिना                  किरातीे ओइ भन्यो
५ तिलक बस्नेत /मोलिशा आले मगर    माया पिरतिमा

१४. सर्वोत्कृष्ट गायक (पप)

१ सचिन रौनीयार                 कु कु कु
२ सन्जिब पुडासैनी              नरोई बस
३ सुरज शाही ठकुरी            बन्धकी
४ सुनील थापा मगर             तिमी भित्र
५ आकाश घिमिरे                सयौ जुनी

१५. सर्वोत्कृष्ट गायक तामाङ सेलो

१ उत्सब सुब्बा लामा                              रनन रन्किने
२ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ )           ग्लान माईली
३ दिल तामाङ                                     क्या राम्रो
४ उत्सब सुब्बा लामा                            तिम्रो जोवन ढल्केला
५ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ )          हेरन मैच्याङ

१६. सर्वोत्कृष्ट गायक (लोकआधुनिक)

१ रामकृष्ण श्रेष्ठ               रसिलो
२ मिन गुरुङ                      जाम्ला भागेर
३ भुपु पान्डे                        मालती
४ चन्द्रसिंह घले                  समयले
५ बिजय थापा                    ओ नारन

 

जिनियस म्यूजिक अवार्ड २०७९ को मनोनयन

१. सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव

१ रेशम कुमार विश्वकर्मा    – मेरो देश नेपाल
२ राजेश के.सी.       – छैन मैले बिर्सेको
३ मोहन क्षितिज    -मेरो देशको झण्डा
४ श्रृजना केसी       – सेनाको यो छाती
५ सेढाँई जी कामदार    -बन्छ काहाँ त्यसै नयाँ

(लोकदोहोरी तर्फ)

२. सर्वोत्कृष्ट शव्द

१ नेत्र अर्याल         -झ्यालमा पर्दा छ
२ प्रकाश दुतराज    -घर कता हो
३ नकुल ढकाल        -जोवन
४ कृष्ण के.सी.          -डांडा घरे साईली
५ वसन्त विश्वकर्मा   – रेलिमै

३. सर्वोत्कृष्ट लय

१ श्री कृष्णबम मल्ल    – डांडाघरे साईली
२ ऋषि खड्का              -दाँते ओखर
३ वसन्त थापा             -जोवन
४ वावु कृष्ण परियार   -चौका दाउ
५ अर्जुन सापकोटा      -पछ्यौरी लिस्यो

४. सर्वोत्कृष्ट संगीत संयोजन

१ विनोद बाजुराली    – झ्यालमा पर्दा छ
२ कृष्ण भान्जा    -पछ्यौरी लिस्यो
३ नारायण दंगाल  – हे माया
४ कमल साैराग – रूमाल
५ केशव बडु     -ओए काजल

५. सर्वोत्कृष्ट गायक

१ कुलेन्द्र बिक       -जलजला
२ प्रकाश सपुत        -पिर
३ खेम सेन्चुरी        -रुमाल साट्न पर्दैन
४ अमृत सापकोटा  -धनगढीको बसमा
५ राजु परियार       – मस्यौरी

६. सर्वोत्कृष्ट गायिका

१ पुर्णकला बी सी – सनिसार
२ शान्तिश्री परियार   – जाम भो माइली
३ टिका पुन       – डालीको फुल
४ विष्णु माझी - माछी बस्यो
५ सम्झना भण्डारी  - घाँसै काटौ

७. सर्वोत्कृष्ट नव गायक

१ पुरुषोतम पौडेल     -ओइ कान्छु
२ सुदिप कार्की         – फूल बोट्मै
३ बिनोद दनुवार      – भोर्लाको पात
४ एन. प्रसाद न्यौपाने -एक्लै बसी हौली
५ गणेश सेन्चुरी     – माया फिक्का

८. सर्वोत्कृष्ट नव गायिका

१ मेनुका परियार -चल्यो बतास
२ अप्सरा वली  –  फुल्यो गुंराँस
३ मेनुका सोनी – तिमी मेरै परान
४ मिना कार्की – फुर्के रिबन
५ लक्ष्मी खड्का-  फुल्यो गुराँस

९. सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

१ काजिस श्रेष्ठ – सुर्ती माड्दै
२ मौसम हिमाली-  जाम भो साईली
३ रामजी लामीछाने – रमरम मरौटी
४ सुुनील क्षेत्री – खै त हासेको
५ दिपक सिंह – जोवन

१०. सर्वोत्कृष्ट कोरियोग्राफर

१ अमर सुनार -चल्यो बतास
२ अजय स्यान्ताङ -शिर फूल
३ निर्मला खत्री-रमरम मरौटी
४ संदिप भुजेल -झिमिक झिमिक परेली
५ राजीव बलामी – पैसा कागजको

११. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)

१ बिमल अधिकारी-   पानी कुवाको
२ चक्र बम –  झमझम सम्झना
३ दिलिप रायमाझी –  टिम्मर
४ सागर लम्साल –  जाला जोवान
५ लोमस शर्मा –  दोहोरीको राजा

१२. सर्वोत्कृष्ट मोडल पुरुष (अभिनय)

१ बिमल अधिकारी –  ए धोकेबाज
२ महेन्द्र खाती –  रुदै रुदै तिम्रो शहर
३ मरिचमान श्रेष्ठ –  बल्छी धुर्बे मुसी
४ सागर लम्साल –  कहाँनी एकादेशको
५ लोमस शर्मा –  कुमारी

१३. सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)

१ जुना सुन्दास – खै त हासेको
२ अन्जली अधिकारी-  झम्के फुली
३ करिश्मा ढकाल – चल्यो बतास
४ गीता ढुंगाना-  चिनी अमिलो
५ गरिमा शर्मा-  पानी कुवाको

१४. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (पुरुष)

१ रमेश केसी-  पियारू
२ तेजिन्द्र गौतम – हाँसेर दिन
३ बबिन सिंह ठकुरी – बनमा चरी
४ बिक्रम नेपाली – फुल्यो गुरास
५ जोन बम – डिम्पल गालमा

१५. सर्वोत्कृष्ट नव मोडल (महिला)

१ रेश्मा सुबेदी-  फुल्यो गुरास
२ जिसु कोईराला – कसो गर्ने होला
३ शुस्मिता भन्डारी – एक्लो सिमल
४ शिला गजुरेल-  झल्को मात्रै आखामा
५ नारायणी खत्री – खुर्पेटो भिरेर

(पप आधुनिक तर्फ)

१६. सर्वोत्कृष्ट गीतकार

१ डिपी खनाल – शखर चिनी
२ बि पाण्डे – कसरी
३ आनन्द अधिकारी- विलक वन्दना
४ राजेश अर्याल-  रानी
५ एकनारायण भन्डारी-  झम्के माया

१७. सर्वोत्कृष्ट संगितकार

१ शंकर थापा स्माईल-  माया पिरिम
२ आशिष अविरल-  झम्के माया
३ अर्जुन पोखरेल –  नबोली नबोली
४ सरोज पोखरेल-  चाहान्छु म
५ सन्तोष के.सी. – तिमी नै सहारा

१८. सर्वोत्कृष्ट संगित संयोजन

१ रिकेश गुरुङ्ग – फेरी भेट नहोला
२ कुसल सिंह-  के माया लाग्छ र
३ मोहित मुनाल- सुटुक्कै
४ नरेन्द्र वियोगी – गल्बन्दी पछ्यौरी
५ साहस शाक्य – कुरा दामी २

१९. सर्वोत्कृष्ट गायक

१ निशान भट्टराई –  के माया लाग्छ र ?
२ प्रताप दास –  तिम्रो नै सहारा
३ समीर आचार्य –  झम्के माया झमझम
४ योगेश काजी शाह-  हेल्लो
५ भुपु पाण्डे – छोटो छ जिन्दगी

२०. सर्वोत्कृष्ट गायिका

१ प्रविशा अधिकारी- पत्थरको मुटु
२ मेलिना राई –  एकदिन
३ मिलन अमात्य -फुलबुटे सारी
४ टिका प्रसाई-  कति राम्रो सुहाको
५ बानिका प्रधान – जिन्दगी तिम्रो मेरो गीत

२१. सर्वोत्कृष्ट नव गायक

१ अविनाश श्रेष्ठ – माया बिरानो
२ सुवास तिमिल्सिना-  मज्जा थियो
३ विजय भण्डारी-  पानी पिलायौ
४ सविन सुवेदी – म तिम्रो पिपल
५ रविन रेगम (रविन्द्र भट्टराई) – यो दिलमा डेरा बनाई

२२. सर्वोत्कृष्ट नव गायिका

१ मैया खड्का -गर्छु नमस्कार
२ शुसीला बराल  – जुनी जुनी
३ अनिता कुवर– घार्र घुर्र
४ सुरक्षा सेन्चुरी – निःशब्द
५ समृद्धि परियार-चिरबीर गर्ने चरीले

२३. सर्वोत्कृष्ट मिक्सिङ्ग

१ श्याम श्वेत रसाईली-  हजुर मुसुक्कै
२ किशोर थापा-  यस्तो माया
३ कोविड बज्र – घुमी घुमी
४ नरेन्द्र बियोगी – ढिकी च्याउ
५ श्याम बागदाश – चट्ट रुमाल

२४. सर्वोत्कृष्ट छायांकन

१ नवराज उप्रेती – पिर
२ मानकृष्ण महर्जन-  मायाले जिवन सजाउ
३ योगेश दाहाल – छोटो छ जिन्दगी
४ अर्जुन तिवारी-  हेरेर तिमिलाई
५ उत्सव दाहाल – फुलबुट्टे सारी

२५. सर्वोत्कृष्ट भिडियो सम्पादक

१ नविन निरौला –  हो हो नी माया हो
२ सिलन लम्साल – फुर्के रिवन
३ विकास दाहाल-  फुलबुट्टे सारी
४ विकास ज्ञवाली – जलजला
५ डिनसन शाह – तिनपाते

२६. सर्वोत्कृष्ट निर्देशक

१ गम्भिर विष्ट – कोदोको रोटी
२ क्रान्ती के.सी. – उसलाई पाउन
३ नविन चौहान –  तिनपाते
४ शान थापा – आंखामा सपनी
५ माईकल चन्द – फुर्के रिवन

२७. सर्वोत्कृष्ट मोडल (पुरुष)

१ आकाश श्रेष्ठ – धर्ती आकाश
२ सुधिर श्रेष्ठ – सुन मेरी रानी
३ सागर लम्साल – जाला जोवन
४ पष्प खड्का – बेचेर सपना
५ सरोज अधिकारी – आउ माया साथैमा

२८. सर्वोत्कृष्ट मोडल (महिला)

१ आश्मा विश्वकर्मा – एनी प्रोब्लम
२ सृष्टि खड्का-  छुनुमुनु
३ पुजा शर्मा – रमरम मरौटी
४ उषा उप्रेती – यस्तो माया
५ मलिका महत – गाजलु टिकी

२९. सर्वोत्कृष्ट मोडल नव (पुरुष)

१ राकेश अर्याल – तिमी बिना
२ दिपेन्द्र सोनाम चोखो माया
३ दिपेश ढकाल – तिम्रो याद
४ साजन नेपाल -देखे तिमीलाई
५ सोनीतराज ढुंगेल – प्रिया

३०. सर्वोत्कृष्ट   मोडल नव (महिला)

१ अस्मिता ढुंगाना – प्रिया
२ शिला गजुरेल – पियारी
३ प्रनीमा दाहाल-  तिम्रै माया
४ सुनीता श्रेष्ठ – बनारसी पान
५ अलिशा बास्तोला-  तिमी बिना

३१. सर्वोत्कृष्ट युगल पप गायन

१ भुपु पान्डे / मेलिना मैनाली – यो माया बन्धन हो
२ आषिश सचीन /प्रविशा अधिकारी-  ए मुना
३ रिता के सि / प्रबिन बेडवाल – तिमी पनि हरायौ
४ प्रताप दास / बेनिसा पौडेल -यस्तो माया
५ अन्जु पन्त / सुरज श्रेष्ठ -चन्दा

३२. सर्वोत्कृष्ट युगल गायन

१ किरण गजमेर / रचना रिमाल – चकमक झुलो
२ कमल खत्री /अस्मिता अधिकारी  – तिमी छौ र
३ हेमन्त शर्मा / एलिना चौहान-  तिमी बाहेक मेरो कोही छैन
४ प्रमोद खरेल/ अस्मिता अधिकारी – सुनैको दरबार
५ महेश काफ्ले / मेलिना राई – तातो गोली

३३. सर्वोत्कृष्ट शव्द (पप)

१ अमन वन्तु – जिन्दगीको दौडमा
२ शीर्षक घिमिरे – लाजको घुम्टो
३ डा.डिआर उपाध्याय – नाम केबल तिम्रो
४ ज्ञानेन्द्र गिरी – तिमी बिना
५ राजेश अर्याल – गीत बनाई

३४. सर्वोत्कृष्ट गायक (पप)

१ सचिन रौनीयार-  छ भनुकी छैन
२ सुरज शाही ठकुरी – के लेखु शव्द
३ सुनिल गिरी – जिवन फुल्ने
४ नारायण थापा – बुङ्गो
५ कमल खत्री-  फिक्का फिक्का

३५.सर्वोत्कृष्ट गायक लोकपप

१ रामकृष्ण श्रेष्ठ-  बनारसी पान
२ म्याक्स नेपाल – तडप
३ नबिन कुमार पौडेल-  मेरी डल्ली
४ चन्द्रसिंह घले – अक्कले
५ सन्तोष अधिकारी – हिँउले ढाक्ने

३६. सर्वोत्कृष्ट गायक तामाङ सेलो

१ उत्सब सुब्बा लामा –  हेलम्बु बजार
२ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ )-  तल तल त्रीशुली
३ चन्द्रमान तामाङ डल्ले – डल्ले खोर्सानी
४ शैलाप वाईबा(पन्चमान तामाङ ) – पूर्वेली मैचाङ्ग
५ दिल तामाङ – आयो तामाङ

३७. सर्वोत्कृष्ट पव्लिक च्वाईस

१ स्वरुपराज आचार्य /लक्ष्मी मल्ल-  डाडाघरे साईली
२ खेम सेन्चुरी / सुमन थापा -मगर झ्यालमा पर्दा छ
३ निशान भट्टराई / एलिना चौहान- के माया लाग्छ र ?
४ मिलन नेवार-  फुल बुुट्टे सारी
५ सुजन चापागाई / बिद्या तिवारी – तिन पाते