कालिका अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक, गीतकार खरेललाई लाइफ टाइम एचिभमेन्ट अवार्ड

२०७५ असोज २
कालिका अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक, गीतकार खरेललाई लाइफ टाइम एचिभमेन्ट अवार्ड

लामो समय देखि गीत लेखनमा सक्रिय वरिष्ठ गीतकार किरण खरेललाई यसवर्षको कालिका लाइफ टाइम एचिभमेन्ट अवार्ड अर्पण गरिने भएको छ ।

कालिका मिडिया ग्रुपले राजधानीमा कालिका म्युजिक अवार्डको मनोनयन सार्वजनिक गर्दै सो कुराको जानकारी दिएको हो ।

चितवनलाई केन्द्र बनाई सञ्चालित कालिका मिडियाले आयोजना गर्ने अवार्डमा ३० विधामा मनोनयन सार्वजानिक गरिएको छ । यो अवार्डको १४ औं संस्करण हो । असोज २६ गते कालिका एफएमको १६ औं वार्षिकोत्सवको अवसरमा अवार्ड प्रदान गरिने जनाइएको छ ।

गायक प्रेमध्वज प्रधानको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा केही संगीतकर्मीहरुको समेत उपस्थिति थियो । अवार्डमा आधुनिक, नेपाली चलचित्र, पप, लोकदोहोरी लगायत सबै बिधाका गीतहरु समावेश गरिएको छ ।

यस्तो छ उत्कृष्ट ५ मनोनयन

KALIKA MEDIA PRESENTS

14Th YAMAHA KALIKA FM MUSIC AWARD-2075

1. NOMINATION FOR THE BEST MODERN MALE SINGER

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Makhamali Choli

Suman KC

1a

2

Kusum

Hemant Sharma

1b

3

Timro Maya Pauna Lai

Yubraj Chaulagain

1c

4

Machhile Khane

Saroj Oli

1d

5

Timilai Man Paraunu

Rajesh Payal Rai

1e

 

2. NOMINATION FOR THE BEST MODERN FEMALE SINGER

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Sapani Ma Aaune

Melina Rai

2a

2

Narou Timi

Nikhita Thapa

2b

3

Chari Jastai

Melina Rai

2c

4

Laijauna Malai

Milan Amatya

2d

5

Mann Pagal Man

Prabisha Adhikari

2e

 

3. NOMINATION FOR THE BEST MODERN MUSIC COMPOSITION

S.N

Title

Composer

SMS Code

1

Maya Garchhu

Shree Krishna Bom Malla

3a

2

Chari Jastai

Basanta Sapkota

3b

3

Aashuko Artha

Tanka Buddhathoki

3c

4

Timilai Man Paraunu

Mahendra Rai

3d

5

Narou Timi

Hari Lamsal

3e

 

4. NOMINATION FOR THE BEST MODERN LYRICS

S.N

Title

Lyricist

SMS Code

1

Machhile Khane

Dinesh Thapaliya

4a

2

Man Bina ko Dhan

Bi Raaj Nepal

4b

3

Makhamali Choli

Ambika Gurung

4c

4

Narou Timi

Pasang Sherpa

4d

5

Sapanima Aaunelai

Dipendra Nath Sharma

4e

 

NEPALI MOVIES

5. NOMINATION FOR THE BEST NEPALI MOVIES SINGER MALE

S.N

Title

Singer

Movies

SMS Code

1

Chari Chatta Pari

Rajan Raj Siwakoti

Kanchhi

5a

2

Timi Royeko Pal

Saugam Pokhrel

Aishwarya

5b

3

  Parkha Parkha Mayalu

Krishna Kafle

Mangalam

5c

4

Piratiko Barko 

Kali Prasad Baskota

Shatru Gate

5d

5

Yeti Yeti Pani

Almoda Rana Upreti

KRI

5e

 

6. NOMINATION FOR THE BEST NEPALI MOVIES SINGER FEMALE

S.N

Title

Singer

Movies

SMS Code

1

Timi Royeko Pal

Anju Panta

Aishwarya

6a

2

COW

Melina Rai

Kohalpur Express

6b

3

Parkha Parkha Mayalu

Bindu Pariyar

Mangalam

6c

4

Ye Daju Nasamau

Sujata Varma

Chhakka Panja 2

6d

5

Hawa Sari

Menuka Poudel

Lily Bily

6e

 

7. NOMINATION FOR THE BEST NEPALI MOVIES MUSIC COMPOSITION

S.N

Title

Composer

Movies

SMS Code

1

Chari Chatta Pari

Rajan Raj Siwakoti

Kanchhi

7a

2

Timi Royeko Pal

Arjun Pokharel

Aishwarya

7b

3

Parkha Parkha Mayalu

Deepak Sharma

Mangalam

7c

4

Hawa Sari

S.D Yogi

Lily Bily

7d

5

Ajambari      

Kali Prasad Baskota

Gangster Blues  

7e

 

8. NOMINATION FOR THE BEST NEPALI MOVIES LYRICS

 

S.N

Title

Lyricist

Movies

SMS Code

 

1

Timi Royeko Pal

Arjun Pokharel

Aishwarya

8a

 

2

Yo Man Ramudai

Diwakar Bhattrai

Kanchhi

8b

 

3

Ajambari      

Sabin Ektaare

Gangster Blues  

8c

 

4

Udyo Man

Naresh Bhattarai

Blind Rocks

8d

 

5

Timro Lagi

Dr.Krishna Hari Baral

Black

8e

 

 

NATIONAL POP

9. NOMINATION FOR THE BEST POP VOCAL PERFORMANCE (MALE)

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Man Magan

Deepak Bajracharya 

9a

2

Jaula Relaima

Kamal Khatri

9b

3

Barshau Bho Chodeko

Shiva Pariyar

9c

4

Flirty Maya

Neetesh Jung Kunwar

9d

5

Ma Timro

Swoopna Suman

9e

 

10. NOMINATION FOR THE BEST POP VOCAL PERFORMANCE (FEMALE) 

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Relimai

Indira joshi

10a

2

Maya Luki Luki

Tika Prasain

10b

3

Rail Lai Ma

Trishna Gurung

10c

4

Hasna Sike

Simple Kharel

10d

5

Katha Hamro

Shreya Sotang

10e

 

11. NOMINATION FOR THE BEST POP MUSIC (COMPOSITION)

S.N

Title

Composer

SMS Code

1

Man Magan

Deepak Bajracharya/Rickey Shakya

11a

2

Mangali

Shankar Thapa Smile

11b

3

Jaula Relaima

Kamal Khatri

11c

4

Barsau Bho Chodeko

Shiva Pariyar

11d

5

Flirty Maya

Neetesh Jung Kunwar

11e

 

12. NOMINATION FOR THE BEST POP (LYRICS)

S.N

Title

Lyricist

SMS Code

1

Barsau Bho Chodeko

Shweta Mainali

12a

2

Jaula Relaima

Kamal Khatri

12b

3

Ma Timro

Swoopna Suman

12c

4

Tolaudai Hola

Sunil Giri

12d

5

Relimai

Pratik Poudel

12e

 

13. . NOMINATION FOR THE BEST POP BAND

S.N

Title

Band

SMS Code

1

Saat Samundra Pari

Axix Band

13a

2

Himal  Muni

Kandara Band

13b

3

Kosish

The Edge Band

13c

4

Mero Maya Ma

Arogya Band

13d

5

Nasha

The Bikalpa Band

13e

 

LOK DOHARI

14. NOMINATION FOR THE BEST LOK DOHARI SINGER MALE

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Chin Chin Chura

Pashupati Sharma

14a

2

Jam Bhanyo Lahurele

Ramji Khand

14b

3

Maalchari

Shirish Devkota 

14c

4

Kanchhi Oi Kanchhi

Badri Pangeni

14d

5

Sadabahar Taruni

Prakash Saput

14e

 

15 . NOMINATION FOR THE BEST LOK DOHARI SINGER FEMALE

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Maalchari

Devi Gharti Magar

15a

2

Jaam Bhanyo Lahurele

Krishna Gurung

15b

3

Dui Kurale Thagyo

Purnakala B.C

15c

4

Chachara

Rita Thapa Magar

15d

5

Sarara Aau Maya

Bhumika Giri

15e

 

16. NOMINATION FOR THE BEST LOK DOHARI TUNE  

S.N

Title

Tune

SMS Code

1

Jam Bhanyo Lahurele

Ramji Khand

16a

2

Maalchari

Shirish Devkota 

16b

3

Dui Kurale Thagyo

Baikuntha Mahat

16c

4

Chin Chin Chura

Pashupati Sharma

16d

5

Baisa Aako Chori

Nabin Poudel

16e

 

17. NOMINATION FOR THE BEST LOK DOHORI WORD                    

S.N.

Title

Word

SMS Code

1

KI Bhuleu Ra

Shiva Hamal

17a

2

Chanchara

Ramesh B.G

17b

3

Bola Maya

Prakash Saput

17c

4

Ramro Ni Chaina

Net Aryal

17d

5

Maalchari

Shirish Devkota 

17e

 

LOCAL LOK DOHARI

18. NOMINATION FOR THE BEST LOCAL LOK DOHARI ARTIST

S.N

ALBUM

Singer

SMS Code

1

Chitwan Harmo

Ganesh Chepang

18a

2

Hashi Hashi

Sita Shrestha

18b

3

Jeevan Ko Ranga

J.B Sunar/Juna D.C

18c

4

Dhading Naubise

Deep Sangar Thapa

18d

5

Mero Aasu

Manoj Ghimire

18e

 

19. NOMINATION FOR THE BEST MID NEPAL SINGER

S.N

Title

Mid Nepal Singer

SMS Code

1

Sukha Kaha

Kamal Sunar

19a

2

Jun Ma Rakhu

Pradip Dhakal

19b

3

Mardin Chu

Biraj Lama

19c

4

Rato Chek Shirt

Subash Kharel

19d

5

Pacheuri Malmalko

Shival Bhusal

19e

 

20. NOMINATION FOR THE BEST MUSIC ARRANGER

S.N

Title            

Arranger

SMS Code

1

Pitch Road  

Mohit Munal

20a

2

Bhuli Gaye

Binay K2

20b

3

Machhile Khane

Udaya Raj Poudel

20c

4

Jaula Relaima

Rikesh Gurung

20d

5

Timi Bata

Babu Pradhan

20e

 

21. NOMINATION FOR THE BEST DEBUTANT OF THE YEAR

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Tasbir

Rajiv Lama

21a

2

Palla Gharki

Sagar Ale

21b

3

Jaba Dekhe Timilai

Yogesh Rana

21c

4

Samaye

Sandhya Joshi

21d

5

Kanchha Hau

Pramila Rai

21e

 

22. NOMINATION FOR THE BEST SONG OF THE YEAR

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Man Bina ko Dhan

Tanka Budathoki/Ashok Dargi

22a

2

Bhunti

Nishan Bhattarai

22b

3

Parkha Parkha Mayalu

Krishna Kafle/Bindu Pariyar

22c

4

Timi Royeko Pal

Sugam Pokharel/Anju Panta

22d

5

Barshau Bho Chodeko

Shiva Pariyar

22e

 

23. NOMINATION FOR THE BEST DUET SONG

S.N

Title

Singer

SMS Code

1

Parkha Parkha Mayalu

Krishna Kafle/Bindu Pariyar

23a

2

Timi Royeko Pal

Sugam Pokharel/Anju Panta

23b

3

Pitch Road

Sameer Acharya/Bidhya Tiwari

23c

4

Makhamali Choli

Suman K.C/Melina Rai

23d

5

Machhile Khane

Saroj Oli/Melina Rai

23e

 

24. NOMINATION FOR THE BEST GAZAL

S.N

Title

SINGER

SMS Code

1

Tai Mori ko Maya

Pramod Kharel/Avinash Thapa

24a

2

Jitera Pani Haar Ma Chhu

Shiva Pariyar/Suresh Wagle

24b

3

Usko Samu

Ajar Jangam/Moni Sharma Rizal

24c

4

Timi Saath Bhaye Pachi

Buddha Lama/Suresh Wagle

24d

5

Piudina Sharab

Raj Sagar/Yasu Thapa

24e

 

25. NOMINATION FOR THE BEST NATIONAL SONG

  S.N

Title

Singer/Lyrics

SMS Code

1

Himal Harmo

Surya Dayalu/DR.Shambu Kumar

25a

2

Ma Bhanda Mathi

Ram Krishna Dhakal/Sudam Dotel

25b

3

Man Kholera

Narendra Pyashi/Durba Parsad Agmi

25c

4

Aba Utha Jaga

Ram Krishna Dhakal/Dr.Bhisma Umar Bhusal

25d

5

Mero Pyaro Desh

Tara Prakash Limbu/Mukesh Rai

25e

 

26. NOMINATION FOR THE BEST VIDEO EDITOR

S.N

Title

EDITOR

SMS Code

1

Makhamali Choli

Suprim Parajuli

27a

2

O Priya

Nishan Ghimire

27b

3

Pitch Road

Tekendra Shah

27c

4

Maya Luki Luki

Prabin Shreshta

27d

5

Darling

Pawan Susling

27e

 

27. NOMINATION FOR THE BEST VIDEO

S.N

Title

DIRECTION

SMS Code

1

Narou Timi

Nikesh Khadka

26a

2

Timi Saath Bhaye Pachi

Anjun Adhikari

26b

3

O Priya

Hari Humagain

26c

4

Timi Bata

Bikash Subedi

26d

5

Makhamali Choli

Shan Thapa

26e

 

28. NOMINATION FOR THE BEST CINEMATOGRAPHER

S.N

Title

CINEMATOGRAPHER

SMS Code

1

Jaula Relaima

Hari Humagain

28a

2

Darling

Gymendra Sharma

28b

3

Tai Mori ko Maya

Utshav Dahal

28c

4

Sapani Ma Aaune Lai

Sudip Baral

28d

5

Makhamali Choli

Arjun Tiwari

28e

 

29. NOMINATION FOR THE BEST VIDEO ACTOR MALE                          

S.N

Title

ACTOR MALE

SMS Code

1

Makhamali Choli

Pushpa Khadka

29a

2

Timi Saath Bhaye Pachi

Paul Shah

29b

3

Narou Timi

Aakash Shrestha

29c

4

O Priya

Nirajan Pradhan

29d

5

Maya Luki Luki

Saroj Adhikari

29e

 

30. NOMINATION FOR THE BEST VIDEO ACTOR FEMALE                      

S.N

Title

ACTOR FEMALE

SMS Code

1

Makhamali Choli

Alisha Rai

30a

2

Timi Sath Huda

Aanchal Sharma

30b

3

Jaula Relaima

Simple Kharel

30c

4

Narou Timi

Swastima Khadka

30d

5

Maya Luki Luki

Aashma Bishwokarma

30e

LPT
Gaun Aayeko Bato